Higiena jamy ustnej

Każdy właściciel powinien regularnie obserwować stan uzębienia swojego pupila. Jest to szczególnie ważne u psów ras małych i miniaturowych, które są predysponowane do odkładania się kamienia nazębnego.

Brzydki zapach z pyska lub widoczny brązowy osad na zębach powinny szczególnie zwrócić twoją uwagę . Zaniedbane uzębienie prowadzi do bolesnych zapaleń dziąseł, niechęci do jedzenia, apatii, paradontozy, wrzodziejących urazów dziąseł, oraz groźnych powikłań ogólnoustrojowych, np chorób serca, zapalenia opon mózgowych, ropni w narządach wewnętrznych.

Już od szczenięcia powinno się stosować odpowiednia profilaktykę chorób jamy ustnej. Obejmuje ona przede wszystkim regularne mycie zębów szczoteczką i pastą dla psów, stosowanie preparatów rozpuszczających kamień nazębny, oraz odpowiednią dietę.

Skontaktuj się z nami (Przychodnia Weterynaryjna Pies Kudłaty, Pabianice ul. Moniuszki 139) Pokarzemy Ci jak przeprowadzić zabieg szczotkowania zębów u twojego pupila, oraz jak go do niego przyzwyczaić, poinformuje cię także o pierwszych objawach chorób zębów i przyzębia.