Akcja krwiodawstwa u psów i kotów

Po raz kolejny organizujemy akcję pobierania krwi od psów i kotów. Chcemy rozpropagować wsród opiekunów zwierząt szlachetną ideę Honorowego Krwiodawstwa. Współpracujemy z Weterynaryjnym Bankiem Krwi im. Milusia i tam właśnie trafia krew, gdzie jest przechowywana i wysyłana potrzebujacym psom i kotom z całej Polski.

 

 Krew jest lekarstwem, którego wciąż nie udaje się zsyntetyzować w warunkach laboratoryjnych. Jedyną drogą jego pozyskania jest pobranie od dawcy pochodzącego z tego samego gatunku. A z tym jest problem. Wiele zwierząt umiera, bo nie otrzymuje krwi na czas. Krew ratuje życie po wypadkach, po krwotokach, w chorobach przebiegających z anemią (np. pasożytnicza choroba krwi przenoszona przez kleszcze- babeszjoza).

Zapraszamy Państwa serdecznie do przyłączenia się do akcji 21 lutego 2015r - Państwa pupil może uratować komuś życie!

 

Warunki, jakie muszą spełnić dawcy krwi:

Pies

- zdrowy

- waga co najmniej 26 kg

- wiek pomiędzy 10 m-cy – 7 lat

- regularnie odrobaczany, szczepiony przeciwko chorobom zakaźnym oraz zabezpieczony przed pchłami i kleszczami

 

Kot

- zdrowy

- waga co najmniej 4 kg

- wiek pomiędzy 10 m-cy – 7 lat

- regularnie odrobaczany i szczepiony

- nie wychodzący z domu

- wolny od FIV i Felv

Koty do zabiegu oddania krwi będą lekko uspokojone farmakologicznie (sedacja).

Psy i koty mogą bezpiecznie oddawać krew raz w miesiącu.

 

Co w zamian

Oddanie krwi przez Państwa pupila, podobnie jak u ludzi jest honorowe, nie otrzymuja Państwo żadnych pieniędzy. Możecie być Państwo dumni, że uczestniczycie w tak ważnej akcji, ratując jakiemuś zwierzęciu życie.

Każdy zwierzak uczestniczący w akcji będzie miał wykonane pełne badanie krwi (morfologia i biochemia), będzie miał oznaczoną grupę krwi i wykonane badanie na babeszjozę i dirofilariozę (psy) oraz badanie w kierunku białaczki (FeLV) i kociego wirusa niedoboru odporności (FIV)- koty. Otrzyma także 3kg worek wysokoenergetycznej karmy oraz chustę na szyję z napisem : RATUJĘ ŻYCIE, a w razie zachorowania i potrzeby przetoczenia krwi- otrzyma krew z Banku Krwi za darmo.


Wszystkich chętnych zapraszamy w sobotę- 21.02.2015r. w godzinach 9-14. Żeby maksymalnie usprawnić akcję, konieczne są zapisy telefoniczne:  42 288 17 79.